Barbie – królowa wśród lalek

Lalka barbie jest powszechnie znana i uwielbiana na całym świecie. Od lat jest marzeniem i obiektem westchnień wielu dziewcząt, a nierzadko także chłopców. Uważana jest za zabawkę kultową, a wręcz za ikonę świata popkultury.

Krótka historia lalki barbie

Historia lalki barbiez basenem rozpoczyna się w latach 50 XX wieku. Twórczynią kultowej zabawki jest Ruth Handler, która na pomysł stworzenia lalki wpadła podczas obserwacji swojej córki Barbary. Sposób zabawy dziecka skłonił Ruth do stworzenia lalki barbie, która szybko stała się hitem, bijąc wszelkie rekordy popularności. Od tej pory długonoga lalka stała się prawdziwą ikoną i królową wśród zabawek.

Lalka barbie dzisiaj

Dzisiejsze lalki barbie nieco różnią się od swojego pierwowzoru z lat 50. W sklepach znaleźć można wiele odmian i typów lalek, a wraz z nimi tysiące kolekcji i akcesoriów. Współczesne lalki różnią się między sobą nie tylko fryzurami, ale także kolorem skóry, włosów czy nawet sylwetką. W sprzedaży dostępnych jest też wiele przeróżnych kolekcji, mnóstwo dodatkowych strojów czy akcesoriów, takich jak np. domki, garderoby, samochody, zwierzęta i wiele innych. Wszystko to sprawia, że zabawa staje się jeszcze bardziej ciekawsza i wciągająca. Dodatkowe akcesoria gwarantują wciąż nowe sposoby aranżacji, dzięki czemu lalki barbie nigdy się nie nudzą, a jedynym ograniczeniem w zabawie nimi staje się tylko i wyłącznie wyobraźnia.

Główne zalety lalek barbie

Zabawa lalkami barbie niesie ze sobą mnóstwo frajdy. Jest to również sposób na rozwijanie wielu dodatkowych umiejętności wśród dzieci. Do największych zalet lalki barbie zaliczyć można przede wszystkim:

-rozwój empatii i funkcji społecznych u dzieci,

-poprawę zdolności manualnych,

-rozwój wyobraźni poprzez odgrywanie scenek,

-poprawę kreatywności i samodzielnego myślenia.

Dzięki temu, że lalki barbie oferują tak szerokie spektrum możliwości i aranżacji, pobudzają dzieci do marzeń o podróżach, wymarzonej pracy czy karierze. Jest to zatem kreatywny sposób na wspieranie dzieci w dążeniu do upragnionych celów, a także nauka inspiracji.